Jak na správný výběr jazykového kurzu

Jazykové kurzy jsou tu od toho, aby nám pomohly ve zdokonalení jazykových schopností, v případě začátečníků, k naučení základů cizího jazyka. Vybrat správný kurz ovšem není snadné a pro většinu lidí balancují na hraně stolu kritéria jako cena za kurz, typ kurzu a také časové možnosti. Jak tedy kurzy správně rozlišovat?

Online kurzy

Online kurzy jsou jako stvořené po lidi, kteří nemají čas na běžné kurzy a potřebují se v jazyce zdokonalovat samostudiem. Ačkoliv jsou online kurzy populární, mají nejmenší efekt a pokroky jsou zde výrazně menší. Velmi nevhodné jsou zejména pro začátečníky, ti totiž potřebují odborný dohled, který je opraví vždy, když se dopustí jakékoliv chyby. Rovněž je ideální přítomnost ostatních lidí, kteří slouží jako psychická opora a možnost, jak komunikovat s ostatními v jiné řeči. Online kurzy jsou zpravidla vhodné pro ty, kteří již daný jazyk zvládají na pokročilé úrovni a nechtějí ho zapomínat. Pokroky jsou zde obvykle mnohem menší a častým důvodem volby takového kurzu je finanční a časová stránka.

Skupinové jazykové kurzy

Možnost kolektivní výuky nejvíce připomíná školní hodiny, ale zároveň pomáhá s možností simulace skutečných situací pro použití cizího jazyka. Skupinové kurzy jsou tak účinné, protože se nedostatky jednotlivců velmi rychle vyrovnávají a dokonce i pomalejší jedinci u nich mohou dělat výrazné pokroky. Přítomnost dalších lidí dělá z kurzu příjemně strávený čas a povinnost se mění i na lehkou formu zábavy. Skupinové kurzy vyžadují svůj čas, který je obvykle směrován, aby byl pro všechny co nejméně náročný. Rovněž ceny za kurzy bývají již velmi nízké. Ve větších městech lze vybírat z kurzů, které připraví na získání certifikátu nebo končí samotným získáním certifikátu, ve většině případů jde však o zdokonalení jazyka.

Soukromé jazykové kurzy

Nejúčinnější forma kurzu, u které lektor věnuje 100% pozornosti právě tomu, koho učí. Při soukromých hodinách se dělají největší pokroky. Je potřeba počítat s vyšší cenou, ale na rozdíl od skupinových kurzů není potřeba se orientovat přesným časem kurzu, ale lze se domluvit přímo s lektorem na ideálním čase výuky. Soukromé kurzy jazyků jsou vhodné pro úplné začátečníky, kteří by se na běžném kurzu ztráceli, ale i pro zkušené, kteří hledají ideální nejúčinnější metodu, jak se v jazyce ještě více zdokonalit.

Více jazyků najednou

Pokud řešíte, jestli má efekt výuka více jazyků najednou, tak ano, má. Velmi často se můžeme setkat a domněnkou, že více jazyků by mohlo způsobit nepřehlednost ve výuce, ale opak je pravdou. Při učení většího množství jazyků je více stimulována část mozku, která se věnuje právě jazykovým schopnostem. Učení dvou a více jazyků povede k výraznému zlepšení obou jazyků a výuka bude mít lepší efekt.

Náš výběr
JazykyLepe.cz
JazykyLepe.cz
300 Kč/hod Kč
OnlineJazyky.cz
OnlineJazyky.cz
2 990 Kč/kurz Kč
Tutor.cz
Tutor.cz
dle výběru Kč

TOPlist
TOPlist