Jazykové kurzy v zahraničí

Pro výrazné zlepšení jazykových schopností není nic lepšího, než absolvovat jazykový kurz v zahraničí. Intenzita výuky je zcela nesrovnatelná a během krátké doby lze udělat takové pokroky v cizí řeči, jakých by se při běžných kurzech jen stěží dosáhlo.

Kurzy pro děti

Hlavní cílovou skupinou jsou u zahraničních kurzů studenti a to od těch nejmenších až po vysokoškoláky. Děti nejčastěji cestují i s delegáty s jsou zapojeny do celé řady zájmových kroužků. U starších studentů jde především o poznávací nebo studijní kurzy. Zde se rozlišuje především délka pobytu. Během letních měsíců se často dělají letní jazykové kurzy, které jsou dostatečně dlouhé, aby se poznala daná země a patřičně se osvojil učený jazyk.

Mnohem intenzivnější je studijní jazykový kurz, u kterého je student doslova vytržen ze svého studia a absolvuje rok studia v zahraničí. Během takového kurzu se ze spousty studentů stávají profesionálové, kteří již nemají s cizí řečí problém. Ne každému takový kurz vyhovuje, jedná se o velkou změnu stereotypu a tak je vhodný spíše pro opravdivé nadšence, kteří o takový zážitek stojí.

Čím je student starší, tím se očekává větší samostatnost a nezávislost na delegátech. Vysokoškoláci mají jazykové kurzy nejvolnější a mohou je spojit s cestováním po dané zemi, ve které si pobyt opravdu užijí.

Kurzy pro dospělé

Jazykové kurzy se týkají i dospělých, zde se pochopitelně počítá s tím, že mají méně času a tak se pořádají kratší pobyty. Každá společnost nabízí jinak orientované kurzy, ale nejčastěji se jedná o poznávací nebo obchodní kurzy. Obchodní jsou určeny zejména manažerům a poznávací zase lidem, kteří si chtějí užít dovolenou a zlepšit se u toho v cizím jazyce.

Délka jazykového kurzu

Aby měl kurz požadovaný efekt, u dětí se doporučuje pro délku pobytu alespoň měsíc. Zde je jedním z rozhodujících faktorů i země, do které se na kurz odjíždí. Převažuje pochopitelně angličtina a s ní spojené kurzy v Británii, USA a Kanadě. Ovšem ani ostatní jazyky nezůstávají pozadu a lze se účastnit například jazykových kurzů v zahraničí zaměřených na němčinu, španělštinu, francouzštinu, italštinu, nebo i severské jazyky, ruštinu aj.

Předpoklady pro kurz

Jazykový kurz v zahraničí má dva hlavní předpoklady, prvním je znalost jazyka a druhým jsou finance. Ačkoliv již nejsou kurzy tak drahé, je potřeba počítat s většími výdaji. Kurzy jsou dělány za účelem zdokonalení cizí řeči, ale minimálně základní znalost jazyka je nutností. Pro úplné začátečníky by neměl kurz smysl, jelikož by byli jen zmatení. Čím zkušenější dotyčný je, tím se pro něj stane pobyt zábavnější a přínosnější.

Náš výběr
JazykyLepe.cz
JazykyLepe.cz
300 Kč/hod Kč
OnlineJazyky.cz
OnlineJazyky.cz
2 990 Kč/kurz Kč
Tutor.cz
Tutor.cz
dle výběru Kč

TOPlist
TOPlist