Jazykový kurz před dovolenou

Cesta na dovolenou se může stát zajímavým dobrodružstvím, ale i nepříjemným překvapením, když se ocitneme v nesnázích. Velkou popularitu si proto získaly jazykové kurzy před dovolenou, díky kterým si lze užít pobyt zahraničí s jistotou, že se dokážeme domluvit.

Nejčastěji se na tento typ kurzů obrací lidé, kteří plánují delší dovolené o délce dvou a více týdnů, výjimkou však nejsou ani krátké výlety do zahraničí nebo krátké obchodní cesty. Mnoho lidí ani neví, že tento druh kurzu existuje, je však velkým přínosem, který je snadno dostupný ve většině velkých měst.

Důležitá tématika

Zeptejte se na cestu

Cílem kurzů před dovolenou je zajistit si příjemnou pohodlnou cestu, základem by tedy mělo být seznámení s lokalitou a orientace v mapě. Základem je zeptat se na cestu, na polohu nebo správný směr.

Nakupování

U nakupování je podstatné zeptat se na cenu, případně na způsob platby. Mezi nakupování patří samozřejmě i objednání jídla v restauraci. Vhodné je zjistit nejčastější pokrmy a produkty, na základě čeho už nebude náročné je objednat.

Nesnáze

Mezi tradiční nesnáze na dovolené patří situace, kdy se ztratíme, ale také, když jsme okradení nebo když potřebujeme vyhledat lékařskou pomoc. Obzvláště, pokud někdo trpí nějakou specifickou poruchou nebo nemocí, je vhodné se naučit, jak o ní informovat v daném jazyce.

Jednoduché základy

Pro cestu do zahraničí není třeba ovládat jazyk na úrovni rodilého mluvčího, dokonce se lze obejít bez zájmen, spojek a přídavných jmen. Podstatné by mělo být jen vytvoření jednoduchých několika slovních otázek, které budou doplněny podstatnými jmény. Pokud se například naučíme zeptat „Kde je“, tak už je snadné doplnit otázku na obchod, letiště, hotel, pláž nebo třeba restauraci.

Výběr lokality a jazyka

Jet do zahraničí nemusí znamenat, že se v dané zemi domluvíme anglicky nebo německy. Mnoho lidí to považuje za samozřejmost, ale mohou narazit v případě, kdy se s daným jazykem nedomluví. Znalost základní slovní zásoby může vždy zachránit v nepříjemných momentech. Pokud se jedná o menšinový jazyk, pravděpodobně ho v životě již nikdy nevyužijete, ale to není samotným cílem, jazyk je součástí kultury a pokud se přiučíme něco málo z cizích zemí, menší vzdělanost navíc nás jistě mrzet nebude.

Ceny kurzů a jak se na kurzy dostat

Jazykové kurzy na dovolenou jsou samostatnou nabídkou celé řady jazykových škol, někdy je nabízí i samotné cestovní kanceláře, které na ně dokáží poskytnout i výraznou slevu. Jestliže po ruce žádný takový kurz není, je vhodné se obrátit na soukromé lektory a domluvit si s nimi soukromé lekce zaměřené na potřebnou problematiku. Jelikož se jedná jen o dočasné kurzy, tak jsou jejich ceny výrazně nižší, než u kurzů celoročních, obzvláště v jazykových školách, kde jsou pořádány i hromadně.

Náš výběr
JazykyLepe.cz
JazykyLepe.cz
300 Kč/hod Kč
OnlineJazyky.cz
OnlineJazyky.cz
2 990 Kč/kurz Kč
Tutor.cz
Tutor.cz
dle výběru Kč

TOPlist
TOPlist